Blog

Didžioji dauguma personalo specialistų Lietuvoje yra moterys, teigia žmogiškųjų išteklių (HR) įmonės „Personalo sprendimai“ vadovaujanti partnerė Neringa Sabeckienė. Panaši statistika vyrauja ir pasaulyje – Remiantis JAV HR platformos „Namely“ ataskaita, moterys sudaro apie 71 proc. HR pozicijų. N. Sabeckienė svarsto, kad tokia tendencija galėjo įsivyrauti dėl įvairių istorinių, kultūrinių ir socialinių veiksnių, tačiau pastebi, kad…
Ruošiantis darbo pokalbiui svarbu pasiruošti ir atlygio deryboms. Dažnai kandidatai yra linkę nuvertinti savo patirtį bei sutinka su mažesne, nei tikėtasi alga. Visgi, sunkus darbas kylant karjeros laiptais ir žinios neturėtų būti nuvertinamos, tad dalinamės keliais patarimais, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kuriame aptarsite atlygį. Pabrėžkite ne patirtį, o pridėtinę vertę, kurią Jūsų darbai sukūrė tam…
Kuomet vis dažniau pasirenkamas nuotolinis ar hibridinis darbas komandos gali greitai prarasti bendrumo jausmą. Komandos formavimo renginiai dar kitaip žinomi kaip teambuilding yra puikus būdas skatinti darbuotojų bendradarbiavimą ir padidinti produktyvumą darbo vietoje. Be to, tokie renginiai gali padėti skatinti darbuotojų pažangą, motyvaciją ir tobulėjimą. Darbuotojai gali įgyti naujų įgūdžių, tokių kaip kritinis mąstymas ir…
Įmonės veikia sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje, kurioje naujos technologijos ir idėjos skverbia visus sektorius. Norint išlikti konkurencingiems ir toliau sėkmingai augti, svarbu burti komandas, pasiruošusias eksperimentuoti ir kurti inovatyvius sprendimus atliepiančius vartotojų poreikius. Būtina ne tik ieškoti ir atrinkti geriausius kandidatus, bet ir nuolat investuoti į savo darbuotojų tobulėjimą. Tai vienas efektyviausių būdų, padedančių išlaikyti…
Nors dažnai per pirmuosius darbo pokalbius klausimus užduoda darbdavys, svarbu žinoti, kad pokalbio sėkmę gali lemti ir kandidato užduodami klausimai. Grįžtamasis ryšys gali parodyti kandidato susidomėjimą pozicija ir įmone, taip pat parodyti gebėjimą analizuoti informaciją. Dalinamės keliais klausimais, kuriuos galite užduoti darbo pokalbių pabaigoje: Koks yra idealus kandidatas šiai pozicijai? — Šis klausimas padės suprasti…
Nors rinka ir toliau išlieka „karšta“, atrankų specialistai neišvengia kandidatų, pasitraukiančių iš atrankos proceso be jokios žinios. Kur slypi problema — blėstančioje kandidatų motyvacijoje, Jūsų įmonėje ar procesuose? Tikriausiai nesuklysime pasakę, jog bent kartą įmonės atstovas, vykdantis atrankos procesą susidūrė su kandidatu, kuris „pradingo“ ar sutartus susitikimo laiką į jį tiesiog neatvyko. Ši tendencija ir…
Rinktis iš daugybės kandidatų ar pasitikėti atrankų specialistų surastu idealiu kandidatu — klausimas, į kurį atsakymo vis dažniau ieško įmonės. Pasak Hire atlikto tyrimo, įmonės praleidžia vidutiniškai 40 valandų ieškodamos tobulo kandidato ir vykdydamos atrankas. Tai vieno darbuotojo vidutinė darbo savaitė! Kompanijos, norėdamos taupyti savo brangų laiką ir kuo greičiau užpildyti laisvas darbo vietas, kreipiasi…
BrightHR tyrimas parodė, jog tik 18% įmonių, prašančių kandidatų rekomendacijų iš buvusių darbdavių įžvelgia teigiamą jų naudą. Tad ar verta prašyti kandidato rekomendacijų, o galbūt šis procesas nebėra tinkamas, siekiant įvertinti kandidato patirtį? Rekomendacijos dažnai yra paskutinis žingsnis atrankos procese prieš pateikiant darbo pasiūlymą, visgi, kandidatai nėra linkę bendrauti su buvusiais vadovais ar kolegomis ir…
Po biuro Kalėdų eglute: prasmingumo paieškos ir aukštesnę vertę kuriančios dovanos. Artėjantis šventinis laikotarpis yra puikus metas padėkoti savo darbuotojams už puikų darbą, motyvuoti ateinančiais metais siekti dar didesnių karjeros aukštumų ir pasakyti, jog džiaugiatės galėdami darbuotojus vadinti savo komandos dalimi. Tačiau per pastaruosius metus kalėdinių dovanų idėjos darbuotojams ir klientams išaugo iš tradicinių puodelių,…
Ar keturių darbo dienų savaitė = mažiau atliktų darbų? Tiesą pasakius, kartais net priešingai! Vis daugiau įmonių pasaulyje kaip papildomą motyvacinę priemonę pristato keturių darbo dienų savaitę. Ir nors dauguma darbdavių baiminasi dėl tokio darbo modelio įtakos efektyvumui, pasak Microsoft padalinio Japonijoje, įvedus keturių darbo dienų savaitę darbuotojų darbo našumas padidėjo net 40%! Šis darbo…
Neretai įmonės, besikreipiančios į atrankų specialistus mano, jog viskas, ko gali pakakti ieškant idealaus kandidato, yra darbo aprašymas ir keli klausimai, padėsiantys specialistams įvertinti kandidato profesinius ir asmeninius įgūdžius. Visgi, ilgametės praktikos personalo atrankose tik įrodo, jog to nepakanka. Nuo darbo skelbimo ruošimo iki pokalbių su potencialiais kandidatais — ypatingai svarbus abipusis įsitraukimas ir įsigilinimas….
Darbuotojo karjeros kelias — kaip neprarasti darbuotojo. Nesvarbu, kuriame sektoriuje veikia verslas — darbuotojų kaitos prevencija gali tapti tikru iššūkiu. Rypple atlikto tyrimo duomenimis, net 76% apklaustų darbuotojų nejaučia norimo palaikymo iš vadovų ir gavę patrauklų finansinį pasiūlymą paliktų įmonę. Neretu atveju įmonės, kuriančios naujas darbo vietas, pirmiausia fokusuojasi į naujų darbuotojų paiešką, o ne…
Kandidatų ir esamų darbuotojų testavimas naudojantis žmogiškųjų resursų įrankiais — kas tai? Vis daugiau įmonių visame pasaulyje atranda įvairius darbuotojų testavimo įrankius, padedančius profesionaliai įvertinti potencialių ir esamų darbuotojų gebėjimus ir kompetencijas. Dažnai darbdaviai siekia įvertinti matematinį, verbalinį, indukcinį/dedukcinį loginį mąstymą, taip pat informacijos apdorojimo kompetencijas, užsienio kalbų žinių lygį, koncentraciją, reaktyvumą, kūrybiškumą bei mokymosi…
Darbuotojų atsiliepimų svetainės Glassdoor tyrimo duomenimis, 60% darbuotojų peržiūri jiems siūlomas papildomas naudas, prieš priimdami darbo pasiūlymą. O 80% apklaustųjų yra pasiruošę rinktis papildomas naudas vietoje didesnio atlyginimo. Šias tendencijas pastebintys darbdaviai ieško sprendimų, padėsiančių pritraukti naujus talentus, juos išlaikyti bei motyvuoti. Dauguma potencialių darbuotojų džiaugiasi sužinoję, jog įmonė siūlo „darbostogas” (angl. workation), kurių metu,…
Atidarydamas Jūsų gyvenimo aprašymą, darbdavys susidaro pirminį įspūdį apie Jus ir nusprendžia apie tolimesnę atrankos eigą. Deja, dažnai kandidatai pamiršta pagrindines CV ruošimo taisykles ir praranda galimybę prisijungti prie įmonės. Štai keletas gyvenimo aprašymų klaidų, galinčių pakišti koją net geriausiems kandidatams: Gramatinės klaidos — kartais atsiradusios iš jaudulio ar skubėjimo. Prieš išsiųsdami savo CV, dar…
Į darbo rinką prisijungia Z karta. Kaip jai pasiruošti? Tūkstantmečio kartai sėkmingai įsiliejus į darbo rinką, atrodo, pamažu nusistovėjo tam tikros verslo aplinkos tendencijos ir normos, darbdaviai ir atrankų specialistai atrado raktus į sėkmingą Y kartos talentų pritraukimą bei išlaikymą. Tačiau kyla neišvengiamas klausimas – ar tie patys metodai bus veiksmingi pamažu į darbo rinką…
Įmonėms ieškant talentų, neretai pastebima, jog kai kurie kandidatai tam tikrose įmonėse dirbo tik kelis mėnesius ar tarp darbų turėjo nemažą pertrauką. Natūralu, jog į tokį darbuotoją dažniausiai nepažiūrima rimtai, nes įmonės atstovų siekis yra surasti darbuotoją, kuris bus lojalus ir sieks kopti karjeros laiptais įmonės viduje Visgi, pastebėjus kandidatą su trumpalaike patirtimi, nederėtų jo…
Ieškodami kandidato į naują poziciją nusprendėte atrankas vykdyti virtualiai, tačiau vis dar dvejojate? Dalinamės keliais virtualių pokalbių pranašumais ir minusais: Kandidatai neretai teigia, jog nuotoliniai darbo pokalbiai kelia mažiau streso, tad jie lengviau atskleidžia savo gerasias savybes. Įmonėms atsiveria beveik viso pasaulio talentų rinka. Virtualus pokalbis taupo Jūsų ir kandidato laiką — jis daug lengviau…
Pasak Gallup atlikto tyrimo, nauji darbuotojai, kurie turėjo gerą įvedimo patirtį, yra 2.6 kartų laimingesni darbovietėje lyginant su darbuotojais, prisijungusiais be jokio įvedimo proceso Nepaprastai konkurencingoje darbo rinkoje, įmonės turi pasitelkti geriausias praktikas, padėsiančias ne tik patraukti talentų dėmesį, tačiau jį ir išlaikyti. Padarykite namų darbus ir išsiųskite laišką būsimam darbuotojui su visa reikalinga informacija…
Verslams pamažu grįžtant į įprastą gyvenimo tempą, darbuotojų testavimo klausimai išlieka aktualūs kaip niekada anksčiau. Prieš keletą mėnesių su džiaugsmu pristatėme naują, interaktyvų psichometrinio testavimo įrankį –  CUT-E, kurį išbandę klientai negaili gerų atsiliepimų. Svarstantiems, tačiau nesiryžtantiems išbandyti šį testų rinkinį, „Personalo sprendimų“ Žmogiškųjų išteklių partnerė Ugnė Grigaitė pateikia savo įžvalgas ir atsako į dažniausiai…
Pačius sėkmingiausius pasaulio žmones sieja vienas bendras bruožas – įpročiai, padedantys dirbti efektyviai. Produktyvumas iš esmės nėra prigimtinė savybė, tad siekiantiems efektyviau atlikti savo darbą ir gerinti rezultatus, kolegė Irma Pilkienė pataria ugdyti tuos įpročius, kurie padėtų koncentruotis į vykdomas užduotis išvengiant pašalinių dirgiklių. Ankstyva dienos pradžia. Oprah Winfrey, Tim Cook, Michelle Obama ir dauguma…
Šiandieninėje rinkoje žmogiškųjų išteklių valdymas ir darbuotojų vertinimas iš itin personalizuoto tampa  itin automatizuotu. Darbo pokalbiai vykdomi nuotoliniu būdu, išmaniųjų technologijų pagalba kuriamos didelės duomenų bazės, pagal raktinius žodžius išskiriančios tam tikrus bruožus atitinkančius kandidatus, ką jau kalbėti apie milžinišką pasiūlą interaktyvių įrankių, padedančių greitai ir efektyviai įvertinti darbuotojo gebėjimą vykdyti tam tikras užduotis. Kyla…
Darbuotojų motyvacijos stoka yra nuolatinis iššūkis, su kuriuo susiduria kiekvienas vadovas. Ir nors egzistuoja gausybė straipsnių, knygų, seminarų ir net kursų, nagrinėjančių šią temą, tačiau iki šiol taip ir neatrastas sėkmingiausias motyvacijos receptas. „Personalo sprendimų“ žmogiškųjų išteklių partnerė SANDRA PAUŽAITĖ teigia, jog darbuotojų motyvaciją galima pagerinti įtraukiant vos kelis mažus pakeitimus į kasdienę rutiną. PINIGINĖ…
Egzistuoja toks japoniškas terminas – karoshi. Tai Azijos šalyse plačiai žinoma sąvoka, abibūdinanti reiškinį, kai žmogus dirba tol, kol galiausiai numiršta darbo vietoje. Nepasiekęs senatvės, o tiesiog taip – nuo persidirbimo, nuo perdegimo, nuo darbo vietoje patiriamo streso. Ir nors Vakarų pasaulyje vyraujanti darbo kultūra gerokai skiriasi nuo rytietiškos, “perdegimo” sąvoką organizacijos grėsmių kontekste tenka…
Dažnai sulaukiame įvairių klausimų apie tai, kaip derėtų ir nederėtų elgtis darbo pokalbio metu, kokius dalykus paminėti pristatant save, kokiems klausimams pasiruošti. Ir vis dėlto, už tai, ką pasakote Jūs, ne ką mažiau svarbu yra tai, ką pasako Jūsų kūnas – Jūsų poza, gestai, mimikos, sąmoningi ar nevalingi judesiai. Žmogaus kūno kalba domino mokslininkus nuo…
Skirtingose kultūrose į profesinį pastovumą yra žvelgiama skirtingai – Europos verslo psichologų nuomone, vienoje darbovietėje žmogus turėtų išdirbti vidutiniškai septynerius metus, Amerikoje šis skaičius nesiekia net penkerių metų, tuo tarpu Tolimųjų Rytų šalyse egzistuoja nerašyta “įdarbinimo iki gyvos galvos” sistema, paremta darbo vietos užtikrinimu iki pensijos. Ir vis dėlto remtis skaičiais ar filosofiniais matavimais siekiant…
Nesutarimai tarp darbuotojų yra viena iš tų retai išvengiamų situacijų, galinčių ne tik pažeisti vieningai pozityvų organizacijos mikroklimatą, bet ir gerokai paveikti komandos, kaip pagrindinio verslo veikimo mechanizmo, rezultatus. Pasak Amerikos leidinio Forbes, daugiau kaip 52% darbuotojų yra patyrę didelį stresą dėl kilusių konfliktų darbo vietoje ir net 43% darbuotojų yra svarstę galimybę išeiti iš…