Darbuotojo karjeros kelias — kaip neprarasti darbuotojo

Darbuotojo karjeros kelias — kaip neprarasti darbuotojo image

Darbuotojo karjeros kelias — kaip neprarasti darbuotojo

Darbuotojo karjeros kelias — kaip neprarasti darbuotojo.
Nesvarbu, kuriame sektoriuje veikia verslas — darbuotojų kaitos prevencija gali tapti tikru iššūkiu. Rypple atlikto tyrimo duomenimis, net 76% apklaustų darbuotojų nejaučia norimo palaikymo iš vadovų ir gavę patrauklų finansinį pasiūlymą paliktų įmonę.
Neretu atveju įmonės, kuriančios naujas darbo vietas, pirmiausia fokusuojasi į naujų darbuotojų paiešką, o ne esamus talentus organizacijos viduje. Dėl šios priežasties darbuotojai gali pasijusti neįvertinti, kas ilgainiui lemtų produktyvumo ir motyvacijos kritimą.
Tiesa ta, jog norint motyvuoti darbuotojus ir juos išlaikyti, svarbu skatinti ir jų kompetencijų tobulėjimą, investuoti į kvalifikacijos kėlimą, profesinį augimą. Darbuotojui prisijungus prie komandos, aptarkite jo profesinius siekius, potencialų karjeros kelią, lūkesčius. Itin svarbi yra atvira, pasitikėjimu grindžiama komunikacija – stenkitės visuomet suteikti savalaikį grįžtamąjį ryšį, aptarkite su darbuotojais jų darbo rezultatus, vidinį pasitenkinimą atliktomis užduotimis, tobulinimosi kryptis. Laiku įžvelgtas vidinių darbuotojų potencialas gali ne tik užpildyti atsiradusias pozicijas, bet ir užkirsti kelią darbuotojų kaitai.