Kandidato rekomendacijos

Kandidato rekomendacijos image

Kandidato rekomendacijos

BrightHR tyrimas parodė, jog tik 18% įmonių, prašančių kandidatų rekomendacijų iš buvusių darbdavių įžvelgia teigiamą jų naudą. Tad ar verta prašyti kandidato rekomendacijų, o galbūt šis procesas nebėra tinkamas, siekiant įvertinti kandidato patirtį?
Rekomendacijos dažnai yra paskutinis žingsnis atrankos procese prieš pateikiant darbo pasiūlymą, visgi, kandidatai nėra linkę bendrauti su buvusiais vadovais ar kolegomis ir būtent dėl šios priežasties, atsisako toliau tęsti atrankos procesą.
Nors rekomendacijos gali padėti įvertinti kandidato esamą patirtį bei jo darbą komandoje ir tam tikroje pozicijoje, svarbu nepamiršti, jog įvertinti įgūdžius taip pat efektyviai galima įvertinti per ištobulintą atrankos procesą, kuriame kandidatą kviečiate į pokalbius, kuriuose identifikuojate jo stiprybes bei silpnybes, o techninė užduotis dažnai parodo kandidato profesinius įgūdžius.
Visgi, jeigu manote, kad rekomendacijos yra geriausias būdas užbaigti atrankos procesą, pasistenkite neiškelti aukštų reikalavimų kandidatui ir teiraukitės dviejų ar trijų kontaktų — tai gali būti vadovo lygio kolega ir komandos nariai, o su jais susiekę stenkitės sužinoti atsakymus, padėsiančius suprasti, koks kandidatas yra komandoje, kokios savybės labiausiai padėjo praeitoje pozicijoje.