Kokiais įpročiais pasižymi produktyvūs žmonės?

Pačius sėkmingiausius pasaulio žmones sieja vienas bendras bruožas – įpročiai, padedantys dirbti efektyviai. Produktyvumas iš esmės nėra prigimtinė savybė, tad siekiantiems efektyviau atlikti savo darbą ir gerinti rezultatus, kolegė Irma Pilkienė pataria ugdyti tuos įpročius, kurie padėtų koncentruotis į vykdomas užduotis išvengiant pašalinių dirgiklių.

Ankstyva dienos pradžia. Oprah Winfrey, Tim Cook, Michelle Obama ir dauguma kitų verslo lyderių tvirtina, kad įprotis anksti pradėti darbo dieną daro stiprią įtaką jų produktyvumo lygiui, nes žmogaus smegenys yra „žvaliausios“ ir geba apdoroti didžiausius informacijos srautus būtent per pirmąsias valandas nuo pabudimo.

Prioritetų sąrašas. Prieš pradėdami darbo dieną, visas užduotis susirašykite prioritetų tvarka ir pirmiausiai atlikite tas, kurios yra svarbiausios. Specialistai pataria nusiteikti ir nenumatytiems atvejams, tad nusistatykite laiko tarpus, kuriuos paskirtumėte netikėtai atsiradusioms užduotims. Toks užduočių prioritetizavimas padės koncentruotis į esamus projektus ir neleis blaškyti dėmesio mažiau svarbioms užduotims.

Vidinė motyvacija. Imkitės darbų, net jei nesijaučiate pakankamai motyvuoti. Pradėkite mažais žingsneliais, nuo lengvesnių užduoties etapų, stenkitės visą dėmesį sutelkti į konkrečią užduotį. Tokiu būdu motyvacija augs stebint savo paties progresą ir pirmuosius sėkmingus rezultatus.

Tvarkinga darbo aplinka. Specialistų teigimu, tvarkinga darbo vieta turi teigiamą poveikį žmogaus produktyvumui, kadangi lengvai rasdamas visas darbui reikalingas priemones darbuotojas išvengs netvarkos keliamo streso. Be to, ne vietoje sudėti darbo reikmenys ar nerūšiuojami dokumentai kainuoja nemažai laiko – tyrimų duomenimis, aukščiausio lygio vadovai net šešias savaites per metus iššvaisto dokumentų paieškai!

Refleksija. Mokykitės iš savo sėkmių. Esame įpratę girdėti, jog mokytis reikėtų iš klaidų, tačiau siekiant būti produktyviu, svarbu išnagrinėti ir sėkmės atvejus. Apsvarstykite, kas lėmė puikų užduoties atlikimą, ir vykdydami kitas užduotis stenkitės vadovautis tokiais pačiais principais.

Būkite sėkmingi ir savo karjeros tikslų siekite pradėdami nuo mažų kasdienių įpročių formavimo!

Kiti straipsniai, kurie gali Jus sudominti: