Kandidatų ir esamų darbuotojų testavimas naudojantis žmogiškųjų resursų įrankiais — kas tai?

Kandidatų ir esamų darbuotojų testavimas naudojantis žmogiškųjų resursų įrankiais — kas tai?

Vis daugiau įmonių visame pasaulyje atranda įvairius darbuotojų testavimo įrankius, padedančius profesionaliai įvertinti potencialių ir esamų darbuotojų gebėjimus ir kompetencijas.
Dažnai darbdaviai siekia įvertinti matematinį, verbalinį, indukcinį/dedukcinį loginį mąstymą, taip pat informacijos apdorojimo kompetencijas, užsienio kalbų žinių lygį, koncentraciją, reaktyvumą, kūrybiškumą bei mokymosi efektyvumą.
Šie įrankiai leidžia išvengti papildomo streso kandidatamas ir atlikti testus nuotoliniu būdu, dažniausiai susidedančius iš dviejų dalių — su darbu susijusio elgesio įvertinimui ir motyvacijos vertinimui bei darbinių interesų ir motyvų nustatymui.
Personalo sprendimai taip pat siūlo kandidatų ir esamų darbuotojų testavimą naudojantis Aon’s Assessment Solutions įrankiu.
Įmonės CONSULENS, oficialios įrankio atstovės Aon’s Assessment Solutions, Baltijos šalyse, partnerė Viktorija Griciuvienė dalinasi įžvalgomis apie šį įrankį —
„Aon’s Assessment Solutions (AAS) yra pasauliniai lyderiai psichometrinių įrankių inovacijų srityje. Kuriant įrankius AAS sujungia akademines žinias ir gerąsias žmogiškųjų išteklių valdymo praktikas, naujausi mokslinių tyrimų duomenys yra derinami su technologijų pažanga. Lyginant su tradiciniais kognityvinių gebėjimų vertinimo būdais, AAS įrankių išskirtinumas yra tas, jog kuriant įrankius siekiama kaip įmanoma labiau sumažinti amžiaus, lyties, socioekonominio statuso bei kitų aspektų įtaką rezultatams. Be to, gebėjimų testuose naudojami dideli duomenų bankai bei užduočių generatoriai, kurie užduotis kuria realiu laiku, o asmenybės klausimynai yra adaptyvūs, tad įrankių neįmanoma išmokti, taip išvengiant apgaulės ar nesąžiningų atsakymų.“
Kiti straipsniai, kurie gali Jus sudominti: