60% darbuotojų peržiūri jiems siūlomas papildomas naudas, prieš priimdami darbo pasiūlymą

Darbuotojų atsiliepimų svetainės Glassdoor tyrimo duomenimis, 60% darbuotojų peržiūri jiems siūlomas papildomas naudas, prieš priimdami darbo pasiūlymą. O 80% apklaustųjų yra pasiruošę rinktis papildomas naudas vietoje didesnio atlyginimo.
Šias tendencijas pastebintys darbdaviai ieško sprendimų, padėsiančių pritraukti naujus talentus, juos išlaikyti bei motyvuoti.
Dauguma potencialių darbuotojų džiaugiasi sužinoję, jog įmonė siūlo „darbostogas” (angl. workation), kurių metu, visos įmonės darbuotojai ar departamentas pakeičia įprastą darbą biure į darbą sodyboje ar kitoje šalyje.
Tarp normomis tapusių papildomų naudų nugula ir tokie sprendimai kaip draugiškas gyvūnams biuras, hibridinis darbas ar darbas iš namų, sveikatos draudimas, vidiniai mokymai, o vasaros laikotarpiu ypač populiarus darbo savaitės sutrumpinimas.
Taip pat, į populiariausių papildomų naudų sąrašą patenka ir sveikatinimo sprendimai — sporto klubo abonementas, psichologo konsultacijos bei kitos paslaugos, padedančios užtikrinti, jog darbuotojas jaustųsi gerai ne tik fiziškai, tačiau ir psichologiškai.
Dažnai darbdaviai ieško sprendimų, leidžiančių palengvinti darbuotojų grįžimą į biurus, tarp jų ir viešojo transporto bei pavežėjimo kompensacijos, nemokami pietūs ar net elektriniai paspirtukai.
Tiesa, vertėtų pabrėžti, jog kiekvieno darbuotojo poreikiai ir lūkesčiai skiriasi, tad prieš „įvedant“ papildomas naudas, vertėtų atlikti apklausą įmonės viduje ir sužinoti darbuotojų įpročius. Toks žingsnis taip pat padės išvengti biudžeto švaistymo naudoms, kuriomis darbuotojai nesinaudos.
Kiti straipsniai, kurie gali Jus sudominti: