Ar keturių darbo dienų savaitė = mažiau atliktų darbų? Tiesą pasakius, kartais net priešingai!
Vis daugiau įmonių pasaulyje kaip papildomą motyvacinę priemonę pristato keturių darbo dienų savaitę. Ir nors dauguma darbdavių baiminasi dėl tokio darbo modelio įtakos efektyvumui, pasak Microsoft padalinio Japonijoje, įvedus keturių darbo dienų savaitę darbuotojų darbo našumas padidėjo net 40%!
Šis darbo modelis buvo pristatytas siekiant pagerinti darbuotojų darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, išlaikyti aukštą motyvaciją ir produktyvumą.
Naująjį darbo modelį pamažu prisijaukina ir Lietuvos įmonės, tačiau vis dar gajus mąstymas, jog ilgesnis savaitgalis turėtų būti kompensuojamas ilgesnėmis darbo valandomis, nes darbuotojai paprasčiausiai nespės atlikti savo užduočių dirbdami nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.
Visgi, pristatant šį darbo modelį savo darbuotojams svarbu išlaikyti balansą ir sukurti procesus ar įrankius, padėsiančius darbuotojams efektyviau planuoti savo darbo laiką bei savaitės darbus. Prieš įvedant keturių darbo dienų savaitę pasikalbėkite su skyrių vadovais ir išsiaiškinkite, kaip komandos dirba tarpusavyje, kokie yra darbų planavimo ir atlikimo procesai, ką reikėtų keisti, kad sumažinus darbo dienų skaičių nenukentėtų darbuotojų efektyvumas ir bendri veiklos rezultatai.
Taip pat svarbu nepamiršti, jog šis darbo modelis gali tikti toli gražu ne visoms įmonėms ir darbuotojams, tad prieš svarstant įvesti tokius pokyčius, pravartu atlikti rinkos ir veiklos tyrimus, apklausti darbuotojus, ar toks modelis nesukels daugiau streso dėl krūvių ir darbo atlikimo terminų pokyčio.