Z karta – kaip pritraukti išlaikyti ir motyvuoti šios kartos atstovus?

Į darbo rinką prisijungia Z karta. Kaip jai pasiruošti?
Tūkstantmečio kartai sėkmingai įsiliejus į darbo rinką, atrodo, pamažu nusistovėjo tam tikros verslo aplinkos tendencijos ir normos, darbdaviai ir atrankų specialistai atrado raktus į sėkmingą Y kartos talentų pritraukimą bei išlaikymą. Tačiau kyla neišvengiamas klausimas – ar tie patys metodai bus veiksmingi pamažu į darbo rinką įžengiantiems skaitmeninės Z kartos talentams?
Dar neseniai „ateities vaikų“ generacija vadinti Z kartos atstovai žengia ambicingus pirmuosius žingsnius darbo rinkoje, o Oxford Economics statistikos duomenimis, per ateinančius dešimt metų šios kartos darbuotojų skaičius išaugs keturgubai. Akivaizdu, jog norint sukurti sėkmingą ilgalaikę darbuotojų pritraukimo, ugdymo ir išlaikymo strategegiją, verslas turėtų tam ruoštis jau dabar.
Svarbu suprasti, kad ši karta užaugo jau su sparčiomis skaitmeninėmis technologijomis, tad jiems būdingas itin trumpas dėmesio išlaikymas ir greitas informacijos atmetimas. Pavyzdžiui, Y kartos atstovų vidutinė dėmesio trukmė yra 12 sekundžių – tai reiškia, kad po šio laikotarpio žmogus bus linkęs išsiblaškyti, nekontroliuojamai dėmesį sutelkti į išorinius dirgiklius. Tuo tarpu Z kartos žmonių dėmesio išlaikymo trukmė yra tik 8 sekundės – šiuo atveju, sudominti ir išlaikyti Z kartos atstovų dėmesį taps dar didesnis iššūkis.
Kaip visgi pritraukti “Zoomerius”?
Ši karta labiausiai reaguoja į išmanią skaitmeninę informaciją ir novatoriškus jos kanalus, tad šabloniniai darbo skelbimai turėtų nugulti giliai į istoriją – ieškokite inovatyvesnių, asmeniškesnių sprendimų. Kitas svarbus aspektas – “užkabinti” juos reikėtų akcentuojant vaidmenį įmonėje, o ne pačią kompaniją. Tendencijos rodo, kad Z kartos atstovams yra itin aktuali rolės svarba, net jei įmonė jiems nėra žinoma. Ir, žinoma, lankstumas bei laisvės. „Zoomeriai“ pasižymi žemu streso kontrolės indeksu, tad griežta kontrolė ir disciplina neretai atgraso šiuos talentus, o pasitikėjimu ir mentoryste grindžiami darbo santykiai yra geriausias būdas išlaikyti Z kartos darbuotojus.
Kiti straipsniai, kurie gali Jus sudominti: