Dingo be žinios

Dingo be žinios image

Dingo be žinios

Nors rinka ir toliau išlieka „karšta“, atrankų specialistai neišvengia kandidatų, pasitraukiančių iš atrankos proceso be jokios žinios. Kur slypi problema — blėstančioje kandidatų motyvacijoje, Jūsų įmonėje ar procesuose?
Tikriausiai nesuklysime pasakę, jog bent kartą įmonės atstovas, vykdantis atrankos procesą susidūrė su kandidatu, kuris „pradingo“ ar sutartus susitikimo laiką į jį tiesiog neatvyko. Ši tendencija ir toliau auga, tačiau neretai įmonės neranda atsakymo kas privertė kandidatą neateiti į darbo pokalbį.
Jeigu vis dažniau susiduriate su „dingstančiais“ kandidatais, įsitikinkite, jog nedarote šių klaidų savo atrankos procesuose:
Darbo skelbime neapibūdinate pozicijos pernelyg siekdami įtikti visiems potencialiems kandidatams, tačiau pirmųjų pokalbių metu atskleidžiate, jog galbūt pozicija bus kiek kitokia ar atsakomybės drastiškai skirsis. Tokia situacija dažnai signalizuoja kandidatams, jog įmonė nėra tinkamai išvysčiusi savo procesų ir joje trūks sklandžios komunikacijos.
Po pirmojo sėkmingo pokalbio su stipriu kandidatu, ieškote keletos kandidatų „palyginimui“ ir pirmame atrankos etape užstringate net kelias savaites. Susidomėję kandidatai dažnai tikisi greito atrankos proceso, tad stenkitės juos pritaikyti prie kiekvieno kandidato.
Darbo skelbimuose pasirodote geriau, nei per atrankos procesus. Lygiai taip pat kaip vertinate savo kandidatus, Jūsų įmone su kitomis palygins ir pats kandidatas. Svarbu nepamiršti, jog įkaitusioje rinkoje, esate didžiulėje konkurencijoje ir netinkamas žingsnis atrankoje gali priversti kandidatą pasitraukti.
Taip pat, pravartu visos atrankos metu palaikyti glaudžią komunikaciją su kandidatais, pasidomėti jų savijauta po pokalbio ir techninės užduoties bei būti atviriems ir leisti kandidatams nebijoti pasakyti, jei proceso metu jie suprato, jog Jūsų siūloma pozicija nėra skirta jiems.