Individualus interviu

Mūsų taikoma pusiau struktūruoto individualaus interviu strategija yra paremta integralumu ir nuoseklumu, siekiant atpažinti visus tam tikrai pozicijai reikalingus bruožus. Dažnais atvejais įmonių vadovai darbo pokalbio metu visiems kandidatams užduota tuos pačius klausimus, laikosi vientisos interviu struktūros, o sprendimą priima daugiau intuityviai. Tokiu būdu neretai atsiranda nepageidaujamų pašalinių efektų, tokių kaip vertintojo subjektyvumas ar kandidato išankstinis pasiruošimas pokalbiui, sukuriant tinkamumo iliuziją.

Mūsų komandoje dirbantys personalo atrankų ir verslo psichologijos ekspertai kiekvienam darbuotojų atrankos projektui skiria individualų dėmesį ir interviu struktūrą formuoja atsižvelgdami į svarbiausius kriterijus:

  • įmonės veiklos sritį ir socio-kultūrinę aplinką;
  • pozicijos naujumą ir Jūsų praktines patirtis, susijusias su pozicija;
  • pagrindines darbuotojo funkcijas ir profesines kompetencijas, reikalingas įvykdyti visas užduotis;
  • ieškomai pozicijai svarbias asmenines savybes ir charakterio bruožus.

Individualaus interviu metu yra naudojamas pusiau struktūruotas pokalbio modelis, kurio metu yra kryptingai siekiama išsiaiškinti profesines ir asmenines kandidato kompetencijas. Be funkcinių, taip pat yra užduodami ir bendro pobūdžio klausimai, kuriais stengiamasi užmegzti diskusiją ir atskleisti daugiau informacijos apie kandidato pasaulėžiūrą, kultūrą bei vertybes.

Reikalinga konsultacija?
Laura Pakalniškienė