PrieTemos. Nepakuojama dovana.

PrieTemos. Nepakuojama dovana. image

PrieTemos. Nepakuojama dovana.

Kai popieriniai kalendoriai kartu su medžiais meta paskutinius lapus – supranti, kad atėjo TAS metas. Metas, kai už lango sutemsta darbo dienai dar nepasibaigus, bet girliandomis išpuošti biurų langai ir miestą apšviečiantys šventiniai žibintai neleidžia tamsai įsikeroti. Metas, kai atkunta rutinos apsuptyje pamiršti pojūčiai – viskas ima kvepėti citrusais, imbieru ir cinamono lazdelėmis, o įprastai fone per radiją murmančias naujienų pranešėjas pakeičia Michael Bublé kalėdinės baladės ir skambios pučiamųjų melodijos. Ateina laikas, kai oras taip prisipildo džiugių emocijų ir sunkių laimės atomų, kad, atrodo, galėtum su peiliu ant duonos tepti. Tada stalai nusikrauna ne tik gardžiais kepiniais, bet ir eilėmis verslo dovanų – draugams, partneriams, tiekėjams ar klientams skirtų smulkmenėlių, primenančių apie sėkmingus bendradarbiavimo metus ir kartu pasiektus rezultatus, linkinčių susikaupimo, šventinės ramybės, jaukumo ir dar begalės šventinių jausmų.

Ir vis dėlto, visame tame šventiniame šurmulyje ir aplink skriejančiame kalėdinių palinkėjimų sūkuryje svarbu nepamiršti vienos dovanos… sau. Nereikia jos pakuoti, vynioti, perrišti kaspinu. Nereikia net stovėti ilgose parduotuvių eilėse ar užsakyti elfų darbą dirbančių kurjerių paslaugų. Dovanokite sau tai, ko negalima apjuosti ilgais brūkšniniais kodais ar geltonais nuolaidų kaspinais – tai, ką rasite ne nukrautose parduotuvių lentynose, o savo galvose, širdyse, pirštų galiukuose ir kiekviename odos milimetre.

Dovanokite sau tikėjimą. Ne maldą, ne prašymą, o atkaklų, nuoširdų tikėjimą savo jėgomis. Sakysite, banalu. Gal net seklu iki paviršutiniškumo. Bet visi nepaneigiami dalykai filosofijoje yra šiek tiek seklūs. Nepaneigiama yra ir tikėjimo galia. Ir nors vatais neišmatuojama, ši galia yra stipresnė už bet kokią kitą.

Tikėkite. Tikėkite savo sumanymais, nes „dienos šviesos neišvysta tik tos idėjos, kuriomis mes patys nepakankamai tikėjom“  (F. Kafka). Tikėkite rezultatais ir daromo darbo nauda. Tikėkite verte, kurią sukuriate sau ir kitiems. Tikėkite, kad galite daugiau, net jei klumpate kiekviename žingsnyje, o visi aplinkui tik ir bando įrodyti, kad Jums nepavyks. Prieš sukurdamas žymųjį Peliuką Mikį ir vaikams skirtų filmų imperiją, Walt‘as Disney‘us patyrė begalę nesėkmių, bankrotą ir atleidimą iš animatoriaus darbo dėl „kūrybiškumo, idėjų ir vaizduotės stokos“. Vienintelis dalykas, ko tuo metu iš Walt’o atimti niekam nepavyko – tikėjimas. Tad pamirškite stebuklingas sėkmės formules. Tiesa ta, kad jų paprasčiausiai nėra. Kelias į sėkmę toli gražu nebūna lengvas, bet jokių rezultatų nepasieksime, jeigu stovėsime vietoje. Šiame kelyje padeda Tik Ėjimas 😊

Tad kurkite, generuokite idėjas, kelkite tikslus, ieškokite kelių ir sprendimų, nebijokite klysti ir, svarbiausia, tikėkite tuo, ką darote. Juk šventiniu laikotarpiu tikėti tampa dar lengviau!