PrieTemos. Asteroidas B 612.

PrieTemos. Asteroidas B 612. image

PrieTemos. Asteroidas B 612.

Man kartais atrodo, kad visas pasaulis eina iš proto dėl skaičių. Vis prisimenu A. de Sent-Egziuperi pokalbį su berniuku iš asteroido B 612 – jei ne toks puikus jo skaičius, žmonės nebūtų patikėję Mažojo Princo tikrumu. Bet vis dėlto patikėjo. Taip, kaip dabar žmonės tiki, kad namas, pirktas už pusantro milijono eurų yra labai gražus, kelionė, kurios išlaidoms buvo paskirti penki tūkstančiai, buvo įspūdinga, o kaimynas Jurgis, savo lentynose išrikiavęs tris šimtus keturiasdešimt dvi knygas – labai apsiskaitęs! Štai, pavyzdžiui, paklausę žmonių apie patį Jurgį, ko gero sužinosite, kad jis yra trisdešimt devynerių metų vyras, metro devyniasdešimties centimetrų ūgio, sveriantis šimtą penkis kilogramus, o mėnesinis jo atlyginimas siekia pusantro tūkstančio eurų. Ir viskas pasidarys aišku. Vis dėlto tikriausiai neišgirsite, kokia jo mėgstamiausia spalva, koks gražus jo žmonos balsas, ar jis vaikystėje kolekcionavo pašto ženklus..

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „little prince“

Pasaulis eina iš proto dėl skaičių. O labiausiai iš visų – verslo pasaulis. Apyvartos, atlyginimai, skolos, kainos, palūkanos, įmonių kodai, sąskaitų numeriai – esame apsupti neišvengiamų skaitinių verčių, kurios veikia tarsi svarstyklės, matuojančios verslo sėkmės svorį. Bet tada kyla mintis – nejaugi mes taip pripratome prie skaičių, kad jais ėmėme matuoti viską? Santykį su klientais? Vienas su kitu? Patys su savimi?..

Ir aš visai ne apie dvasinį prisilietimą ar šuolį į sielos gelmes. Šį kartą kur kas paprasčiau – apie natūralią, organišką darbo aplinką, grįstą ne tik keliamais tikslais, bet ir drąsiom svajonėm; ne tik įvykdytų projektų skaičiumi, bet ir pasitenkinimu sugrįžus senam klientui; ne tuo, kiek darbo dienų yra Jūsų gyvenime – o tuo, kiek gyvenimo yra Jūsų darbo dienose.

O pradėti visada paprasta – dovanokite savo dėmesį. Skanią smulkmenėlę kolegoms prie puodelio kavos – juk su šiais žmonėm praleidžiate apytiksliai du tūkstančius valandų per metus (per tiek laiko savo pilną gyvenimą nugyvena trys kambarinių musių kartos). Pasveikinkite klientus, įvykdžius plėtrą, sėkmingai pakeitus įvaizdį, sulaukus šeimos pagausėjimo – juk tai pats paprasčiausias būdas išlaikyti ir kurti ryšį, grįstą ne tik PERKAM/PARDUODAM mainais. Išduosiu paslaptį – toks santykis su klientu dažniausiais atvejais vis tiek baigiasi sėkmingais verslo susitarimais, tik šiuo atveju, kur kas malonesniais ir pirkėjui, ir pardavėjui.

 

Nesivaikykite skaitinių standartų – aklai jais vadovautis gali tik labai nelaimingi žmonės.